Prima Pagina » Arhiva Medicala » coldrex

coldrex

Coldrex Junior Hotrem

Coldrex Junior Hotrem

Prospect Indicatii: Coldrex Junior Hotrem este un medicament impotriva racelii si gripei care contine trei substante active: Paracetamolul: amelioreaza durerea si reduce temperatura corporala in conditii de febra. Clorhidratul de fenilefrina: un decongestiv simpato- mimetic care desfunda nasul si sinusurile ajutandu-va sa respirati mai usor. Acidul ascorbic (vitamina C): este o substanta uzuala inclusa in […]

Coldrex MaxGrip Lemon

Coldrex MaxGrip Lemon

Prospect Compozitie: Un plic Coldrex MaxGrip Lemon contine paracetamol 1000 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg si acid ascorbic (Vitamina C) 40 mg, ca substante active. Fiecare plic mai contine excipienti: zahar, acid citric anhidru, citrat de sodiu, amidon de porumb, aroma de lamaie 610399 E, ciclamat de sodiu, zaharina sodica, dioxid de siliciu coloidal […]

Coldrex

Coldrex

Prospect Compozitie: Comprimatele de Coldrex sunt deosebit de active impotriva simptomelor racelii si gripei pentru ca au fost realizate dupa o formula speciala Coldrex. Ele contin doza optima recomandata de paracetamol pentru calmarea nevralgiilor, durerilor si pentru scaderea febrei. Contin fenilefrina,care decongestioneaza fosele nazale, cofeina, un stimulent mediu impotriva starii de oboseala si vitamina C, […]

Coldrex Nite Sirop

Coldrex Nite Sirop

Prospect In special pe durata noptii, simptomele de gripa si raceala se acutizeaza, iar gradul de disconfort al bolnavului creste din cauza febrei, frisoanelor, durerilor de cap, durerilor in gat, nasului infundat, hipersecretiei nazale si tusei iritative. Siropul Coldrex Nite, recent lansat in farmacii, este indicat pentru ameliorarea simptomatica a disconfortului cauzat de raceala si […]

Coldrex Hotrem Lemon

Coldrex Hotrem Lemon

Prospect Compozitie: Fiecare plic contine paracetamol 750 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg, acid ascorbic 60 mg. Ambalajul contine 5 plicuri, fiecare plic continand 5 g pulbere. Actiune: Pulberile de Coldrex HotRem Lemon contin paracetamol- analgezic si antipiretic, clorhidrat de fenilefrina- decongestionant nazal (desfunda nasul si sinusurile, ajutandu-va sa respirati mai usor) si acid ascorbic- […]